Виховні заходи національно-патріотичного виховання


Допомагаючи іншим,
Ми перш за все допомагаємо собі! 

На початку березня, коли трохи всі оговталися від страшних подій, в нашій школі № 7  було вирішено розгорнути пункт збору допомоги для ЗСУ, ТРО. Поки військові захищають країну на фронті, ми, а саме вчителі разом із дітьми та їхніми батьками, вирішили забезпечити їм надійний тил.  Ось таким дружнім колективом ми розпочали збір допомоги для Збройних Сил, поступово підключаючи знайомих, родичів, сусідів.


В школі облаштували місце для плетіння маскувальних сіток. Із завзятістю плели і вчителі, і батьки, і діти. А до центрального входу кожного ранку містяни та жителі мікрорйону почали зносити буквально все - часто готові були віддати останнє. Кожен   від малого до великого знайшли заняття, аби допомогти й наблизити перемогу у війні з російською агресією.

Деякі вчителі разом із персоналом збиралися на дому, ліпили вареників, смажили пиріжки, які потім передавали місцевій ТРО.

До Дня захисників та захисниць у ліцеї була проведена волонтерська акція: було зібрано продукти харчування, теплі речі, лікарські засоби. Небайдужі батьки передали велику кількість перев’язувального матеріалу, антисептики та лікувальні чаї. Участь в допомозі прийняли і діти і батьки і небайдужі мешканці мікрорайону. Наймолодші учні, щоб висловити свою любов і підтримку воїнам, написали листи-побажання та намалювали малюнки.

Усю допомогу було надіслано захисникам на Херсонському напрямку, допомогла в цьому волонтер Зайцева Ірина.

Кожен з нас неодноразово допомагав коштами для потреб ЗСУ. Скидали гроші колезі для придбання тепловізора для чоловіка – воїна ЗСУ, збирали кошти на лікування пораненого -колишнього учня нашої школи. Ось і зараз наш колектив збирає кошти на покупку «Бандеромобіля» для хлопців на Запорізькому напрямку.

Багато наших учнів разом із батьками виїхали з нашого міста в більш безпечні регіони країни або за кордон. Але і звідтіля  вони приймають активну участь у допомозі: надсилають кошти, беруть участь у різноманітних акціях на підтримку України, підтримують.

Мітинг у Дортмунді Німеччина
Ми дуже добре знаємо, чому робемо це, бо ми голосуємо своїм часом, своїм талантом за те майбутнє, яке ми хочемо бачити.

Свято масляної

Весело і смачно пройшло свято Масляної у нашому навчальному закладі. Шкільне подвір’я заполонили столи з млинцями,  домашньою випічкою, солодощами. Діти грали в ігри, водили хороводи, приймали участь у різноманітних конкурсах. Народна музика створювала атмосферу яскравого українського народного гуляння. На кінець свята палили опудало, щоб зима забрала все погане, а з весною прийшло лише хороше.
Всього було доволі: веселощів, гумору, танців. Посмішки дітей не залишали їхні обличчя.





Роковини співця українського народу Т.Г. Шевченка:

По всій нашій милій Україні проходять Шевченкові дні з нагоди 202-річниці  його народження.  В  день пам’яті  національного генія – Тараса Григоровича Шевченка в 7 класі  проведено інформаційну хвилинку «Незабутній Шевченко» з елементами змагання юних шевченкознавців «Що ми знаємо про Шевченка?». Куточок української хати, на столі  біля портрета Т.Шевченка запалена свічка.  На захід  запрошені гості: ветеран освітянської ниви, вчитель англійської мови нашої школи Корочанська Лариса Петрівна та ветеран праці культури Малишко Віра Михайлівна. Павленко Валерія та Шевченко Андрій провели з учнями літературну гру « З якого твору?» та вікторину «Чи знаєте ви твори Шевченка?», а Бобохонов Олексій і Леоньєва Вікторія показали  інсценізацію «Розмова малого Тараса з матір’ю».  В групах учні   складали «Дерево життя і творчості Т.Г.Шевченка», всі справилися з завданням добре. В своїх віршах та поемах Т .Г.Шевченко описував  тяжке життя народу, яке не обійшло і його самого. Коли читаєш його вірші,то ніби чуєш ніжну, сумну пісню. З великим захопленням семикласники слухали пісні у виконанні Малишко Віри Михайлівни «Думи, мої думи», «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий» та читання віршів Лариси Петрівни.  Закінчився захід переглядом презентації   «Незабутній Шевченко». Всі присутні подякували гостям за приємні хвилини і  подарували їм солодощі й квіти.

20 лютого - День вшанування НЕБЕСНОЇ СОТНІ


ЦЕЙ ДЕНЬ ПРИСВЯЧЕНИЙ ТИМ, ХТО ЗАГИНУВ НА МАЙДАНІ У БУРЕМНІ ДНІ ЄВРОРЕВОЛЮЦІЇ. ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ПОВСТАЛИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ, НЕСПРАВЕДЛИВОСТІ ТА БРУТАЛЬНОГО ЗҐВАЛТУВАННЯ СВОЄЇ КРАЇНИ… КОЖЕН ЗДІЙСНИВ ОСОБИСТИЙ ПОДВИГ — ВІДДАВ НАЙЦІННІШЕ — СВОЄ ЖИТТЯ ЗАРАДИ НОВОЇ УКРАЇНИ. ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ! ІСТОРІЇ ДЛЯ ЦЬОГО САЙТУ ПИСАЛИ УКРАЇНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ. ПИСАЛИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ОЖИВАЛИ ТУТ... ПИСАЛИ, АБИ РОЗПОВІСТИ, ЧИМ ЖИЛИ ЦІ «ВОЇНИ СВІТЛА». ЩО ЛЮБИЛИ. У ЩО ВІРИЛИ. ЗА ЩО СТОЯЛИ НА МАЙДАНІ.









19 лютого 2016 року учні Марганецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 відвідали меморіал, присвячений героям Небесної  Сотні, біля Виконкому. Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ть загиблих на Майдані 20 лютого 2014 року.

Вічна пам'ять!








Інформдайджест   «Небесна сотня - пам’ять про Героїв Майдана».

Інформацію підготували учні 7 класу 
Попов Сергій та Бобохонов Олексій.
Вірш «  В ПАМ’ЯТЬ ПРО ЗАГИБЛИХ НА МАЙДАНІ»



 Оксани Максимишин-Корабель
Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь Твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду.
Голубко, не плач. Так судилося, ненько,
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько
Розкажу, як мається в домі новім.
Мені колискову ангел співає
I рана смертельна уже не болить.
Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває
Душа за тобою, рідненька, щемить.
Мамочко, вибач за чорну хустину
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. I люблю Україну
Вона, як і ти, була в мене одна.



Переглянули відеофільм  « Небесна сотня»



Прослухали пісню у виконанні Павла Табакова    «Небесну Сотню, Господи, прийми»








Під час екскурсії до міста Дніпропетровськ відвідали Алею Слави


Урок мужності в 6 класі

На класній годині учні дали відповідь на питання щодо "Небесної Сотні" та прослухали вірші, які стосуються даної тематики. Діти добре розуміють значення  слів "Небесна Сотня".  


З метою патріотичного виховання у 3-му класі 

було проведено інформаційну годину вшанування пам’яті 

Небесної Сотні «Герої не вмирають».




Вшанування загиблих героїв у 5 класі




Круглий стіл«Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу» 



Голокост — масове знищення нацистами єврейського населення Європи (у приблизному перекладі з грецької це слово означає «всеспалення», інше значення — катастрофа).
 60 відсотків єврейського населення Європи піддалися систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині і на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках.
 Дату 27 січня обрали не випадково, саме цього дня у 1945 році війська визволили найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим (Аушвіц-Біркнау), через який пройшли, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, 2,5 мільйона людей, 90 відсотків з яких були євреї. До 27 січня (дня звільнення) в таборі залишалося всього 7 тисяч в’язнів. Десятьма днями раніше війська СС вивезли з табору більше 60 тисяч виснажених людей, десятки тисяч з них загинули під час цього «маршу смерті».
 Усього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.
 На виконання резолюції Генеральної асамблеї ООН і з дотриманням відповідних рекомендацій Ради Європи в Україні здійснюється дослідження та вивчення цих трагічних подій.
 Для українського народу символом нацистського злочини перед людством є трагедія в Бабиному Яру, який став всесвітньо відомим як місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювалися німецькими окупаційними військами в 1941 році. Зараз на території Бабиного Яру розташовуються декілька пам’ятників і меморіальних комплексів жертвам Голокосту.
 Пам’ять про мільйони невинних жертв спонукає українців робити все можливе для недопущення будь-яких проявів антисемітизму, ксенофобії, расизму і нетерпимості. Ми запалюємо свічку пам’яті всім євреям, які загинули під час Великої Вітчизняної війни, щоб вшанувати 11 мільйонів людських душ, які були знищені за наказом Гітлера, Гімлера, Геббельса, Геринга – це вони перетворили на пустелю цілі краї та області, зруйнували сотні міст, спалили десятки тисяч сіл.




     Ми будемо пам’ятати вічно Ваше знищення і сяяння Ваших завчасно згаслих очей.
     Перетворимо на маяки, які будуть нагадувати про Вас.
     Ми возводимо пам’ятники всім розстріляним, повішеним, спаленим. Пам’ятник вічного життя, який ніщо не зруйнує і не задушить.
Доки ми будемо живі, будемо пам’ятати мертвих!
Година памяті: «Голокост – лихо століття»
Мета виховного заходу: сприяти поглибленню знань з проблемних тем вітчизняної історії, виховувати почуття гуманності та сприяти формуванню толерантності у міжнаціональних відносинах.
Надходить час Добра.
Ніч розбрату минає.
Світанок провістить
Єднання всіх сердець:
«Є брат, і є сестра,
А ворога – немає».
Людина прагне жить
І Пам'ять промовляє:
«Ми тут, ми з Вами,
Ми живі!»
Форми роботи: колективна, групова, індивідуальна.
Методи: розповідь про історію та трагедію Бабиного Яру, ілюстративний, 
практична  діяльність ( робота з картами), бесіда, голосне читання.
Прийоми: інтерв'ю, демонстраційний, художній. використання ІКТ
Класна година супроводжувалася комп"ютерною підтримкою

Учні прослухали інформацію, розглядали фото тих часів, а потім виражали свою точку зору стосовно минулого. 

Ознайомлення учнів з радянською пресою 1945 р., визначення причини та наслідків голокосту в Україні.


Урок-реквієм "Пам'ять по безжально вбитим"


Відзначення 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 15.01.2015№701/11-15 до Указу Президента України від 12.01.2015 №6/2015 «Про відзначення 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну» та постанови Верховної Ради України від 14.01.2015 № 105-VIII«Про відзначення 200 річчя від дня народження Михайла Вербицького», було проведено комплекс урочистих заходів в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7  із вшанування автора музики Державного Гімну України.

З метою виховання в учнів патріотизму, поваги до історії та державних символів України, враховуючи важливість постаті Михайла Вербицького для розвитку української державності та української культури були  проведені наступні заходи :
- Загальношкільна лінійка «Історія створення Державного Гімну  України»;
- години спілкування та класні години  «М. Вербицький – важлива постать української культури».;
- вікторина «Найкращий знавець музики» (клас).

- лекція для учнів 9 – 11 класів «Життєвий та творчий шлях М. Вербицького».


Перший урок патріотизму
 Україна... Золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Найсвятішими для нас є слова Україна, Батьківщина. Адже Батьківщина - це не тільки Україна, а й рідна домівка і те місце, де ти народився і виріс, де минули найкращі роки твого життя. Рідний край... Мати і земля... Земля і мати.

..

Саме такими словами розпочався перший урок в багатьох класах нашої школи. Класні керівники разом з учнями провели захопливу подорож сторінками історії нашої неньки-України, ознайомилися зі славетними героями сьогодення та минулого, зустрілися із цікавими людьми мікрорайону.


Із року в рік наша школа підтримує добру традицію відзначати Перше вересня — початок нового навчального року. Цей день є визначним і радісним святом для кожного з нас. Адже він знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві. Для когось цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям. А для когось свято Першого дзвоника буде першим у житті. Із нього розпочнеться цікаве шкільне життя. Перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань. 







Комментариев нет:

Отправить комментарий